Home / Tutoriale / 10 Motywów WordPress dla Bloggerów

10 Motywów WordPress dla Bloggerów

Ze względu na zagrożenie koronawirusem, dużo osób musi przebywać w domu. Dla osób, którzy już dawno opanowali pracę zdalną nie jest to żaden problem. Chociaż oni także mają spore ograniczenia w komunikacji z rodziną oraz przyjaciółmi. Gorzej sprawa wygląda dla osób, którzy mają długoterminowe urlopy oraz tylko zaczęli pracować zdalnie. Ciężko przyzwyczaić do nowych warunków pracy i sporych ograniczeń.

Jednak nie warto wpadać w depresję. Po pierwsze, człowiek przyzwyczaja się do wszystkiego. Minie nie tak długo czasu i część pokocha pracę zdalną. Zatem ciężko będzie powracać do pracy biurowej. Po drugie, teraz macie świetną okazję opanować nowe narzędzia oraz przejść kursy online. Po trzecie, macie czas na siebie. Przeczytajcie książkę, która od dawna leży na półce oraz załóżcie blog o którym marzyliście od dawna.

Jeśli w końcu zdecydowaliście założyć blog, zapraszamy do przejrzenia naszej listy templatek. Wybraliśmy motywy, które mają tematyczne projekty oraz posiadają szereg narzędzi do tworzenia profesjonalnych blogów. Większość motywów ma własny wizualny edytor, w tym Elementor. Oprócz tego templatki oferują gotowe układy dla strony domowej i/lub podstron, gotowe projekty nagłówku i stopki oraz dodatkowe opcje personalizacji. Dzięki temu możecie dostosować ich wygląd do różnych potrzeb.

Wszystkie motywy są wspierane przez twórców. Możecie nie tylko liczyć na aktualizacji a zgłosić o pomóc do specjalistów wsparcia technicznego zapewnianego przez twórców produktu. Aby to zrobić warto napisać  na czacie oraz użyć panel użytkownika na stronie TemplateMonster.

Więcej informacji o motywach znajdziecie w poniższych opisach.

 

24.Storycle

24.Storycle to uniwersalny motyw to tworzenia różnego typu blogów. On posiada 16 motywów potomnych poświęconych różnym tematom niszowym. Templatka także posiada gotowe układy dla nagłówku, stopki i osobnych stron. Możecie skorzystać z wizualnego kreatora stron i rozszerzonych opcji personalizacji. Dzięki temu szybko dostosujecie wygląd strony do własnych potrzeb.

Do motywu zostały dodane MegaMenu, suwak, manager panelu bocznego, newsletter i popup, galerię itd. Templatka posiada Elementor i dodatkowe wtyczki do niego od zespołu ZEMEZ. Wśród nich warto wyróżnić JetElements, JetMenu, JetTabs oraz JetBlog. Motyw również posiada wtyczkę AMP, która przyspiesza ładowanie strony na urządzeniach mobilnych. On także jest responsywny i przyjazny SEO.

Szczegóły |  Demo

KingNews

Ten motyw świetnie nadaje się do tworzenia blogu oraz portalu nowości. Jego projekt został zaprojektowany w czarno-białych kolorach, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na wpisach. Do zalet projektu warto odnieść duże obrazy i typografie oraz proste efekty animacyjne. Zarządzać widgetami i sekcjami na stronach można za pomocą wizualnego kreatora. Do użytku także są dostępne układy nagłówku i stopki.

Motyw KingNews posiada rozwijane menu, manager pasku bocznego, galerię, kalendarz, newsletter i popup itd. Templatka jest kompatybilna z WPML, Yost SEO, MailChimp i innymi popularnymi wtyczkami dla WordPress. Ona ma czysty kod, który został zaprojektowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dzięki temu strona oparta o ten motyw będzie przyjazna SEO.

Szczegóły |  Demo

Love Life

Za pomocą tego motywu możecie szybko ruszyć z blogiem osobistym. Motyw ma nie tylko nowoczesny projekt, lecz także posiada wszystkie niezbędne opcje i funkcje do tworzenia profesjonalnej strony www. Templatka posiada gotowe układy nagłówku i stopki, dodatkowe opcje personalizacji. Także można skorzystać z Elementora, który pozwala zarządzać elementami strony w trybie wizualnym.

Wybierając ten motyw możecie korzystać z rozwijanego menu, managera pasku bocznego, newslettera i opcje mediów społecznościowych. Darmowa wersja Elementora została wzbogacona dodatkowymi widgetami dzięki wtyczce JetElements. Motyw także wspiera 950+ fontów webowych Google. Za ich pomocą można wyróżniać zawartości treściowe na stronie.

Szczegóły |  Demo

Kustrix

Jeszcze jeden ciekawy motyw do tworzenia blogu osobistego. Główny nacisk w projekcie został zrobiony na duże obrazy i typografie. Także w projekcie wykorzystane są proste efekty animacyjne, które nie odwracają uwagi od zawartości i nie przeciągają stronę. Do zalet projektu warto odnieść wygodne opcje nawigacji. Dzięki temu osoby odwiedzające mogą szybko przejść do interesującego działu oraz wpisu na blogu.

Ten motyw posiada kluczowe wtyczki i widgety do tworzenia blogu. Do użytku dostępne są rozwijane menu, galeria, newsletter, popup, opcje mediów społecznościowych. A jeśli wyniknie potrzeba dodać brakujące opcje, można skorzystać z popularnych wtyczek dostępnych na repozytorium WordPress. Ten motyw jest kompatybilny z nimi. On także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Szczegóły |  Demo

TVChannel

TVChannel to rozbudowany motyw do tworzenia blogu oraz strony z nowościami. On posiada kilka układów dla nagłówku, stopki oraz osobnych stron. Do użytku także dostępne są rozbudowane opcje personalizacji oraz Elementor. W paczce z motywem umieszczone są obrazy komercyjne. Możecie je stosować na stronie bez żadnych ograniczeń. Razem z motywem jest także udostępniana rozszerzona dokumentacja.

Do motywu zostały dodane MegaMenu, galeria, manager pasku bocznego, newsletter i różne widgety. Templatka także posiada Elementor Free, który został rozszerzony wtyczkami od ZEMEZ. To są JetElements, JetBlocks, JetTabs oraz JetThemeCore. Motyw także wspiera WPML, Yoast SEO, MailChimp i inne popularne wtyczki dla WordPress. On jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi.

Szczegóły |  Demo

DailySports

Nazwa tego motywu wskazuje, że on jest poświęcony tematowi sportowemu. Jednak nie ma żadnego problemu dostosować go do innych tematów. Motyw posiada gotowe układy dla nagłówku i stopki oraz PageBuilder. Ten wizualny kreator pozwala zarządzać elementami na stronie za pomocą techniki „Przyciągnij i Upuść”. On także wspiera popularne wtyczki na repozytorium WordPress.

Motyw DailySports posiada MegaMenu, suwak, manager panelu bocznego, opcje mediów społecznościowych i galerie. On także wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Do zalet templatki można odnieść licencję GPL. Dzięki temu możecie stosować ten motyw do tworzenia dowolnej liczby stron internetowych. Motyw również jest responsywny i przyjazny SEO.

Szczegóły |  Demo

Weekly Journal

Za pomocą tego motywu można stworzyć również blog jak i portal nowości. Templatka ma uniwersalny projekt, który pasuje do realizacji tego typu stron. Także warto wspomnieć o gotowych układach dla nagłówku, stopki, strony blogu oraz podstron. Zarządzać wyglądem strony można za pomocą dodatkowych opcji umieszczonych w sekcji „Personalizacja” panelu administracyjnego.

Do tego motywu zostały dodane kluczowe wtyczki i widgety. Możecie skorzystać z rozwijanego menu, managera pasku bocznego, PageBuildera, newslettera i opcji mediów społecznościowych. Templatka także wspiera 950+ fontów webowych Google. Za ich pomocą można wyróżniać zawartości treściowe na stronie. Templatka jest także responsywna i kompatybilna z przeglądarkami www.

Szczegóły |  Demo

StylePark

Stylowy motyw do tworzenia blogu personalnego. Projekt motywu został wykonany w jaskrawych kolorach, łącze duże obrazy i typografie. Także warto wyróżnić ciekawe efekty animacyjne. One dodają dynamiczności stronie, przy tym nie przyciągają jej. Dzięki temu blog oparty o ten motyw będzie miał dobre wyniki w testach PageSpeed Insights oraz GTmetrix. On także jest całkiem responsywny i kompatybilny z popularnymi przeglądarkami www.

Motyw StylePark posiada rozwijane menu, dynamiczny suwak, manager pasku bocznego i szereg widgetów dla strony domowej oraz panelu bocznego. Templatka także wspiera WPML, Yoast SEO, MailChimp i inne popularne wtyczki dla WordPress. Ona ma poprawny kod, który został zbudowany w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych. Dlatego blog będzie przyjazny SEO.

Szczegóły |  Demo

MhrMagazine

MhrMagazine to rozbudowany motyw do tworzenia blogu oraz portalu nowości. On ma czysty projekt z dużymi obrazami i typografiami. Także warto wyróżnić proste efekty animacyjne i wygodne elementy nawigacyjne. Zarządzać wyglądem strony pomogą dodatkowe opcje umieszczone w sekcji „Personalizacja” panelu administracyjnego. W paczce z templatką można znaleźć obrazy, które można stosować na stronie.

Motyw posiada rozwijane menu, suwak, manager pasku bocznego, galerię, newsletter itd. On także wspiera WPML, Yoast SEO, MailChimp i inne popularne wtyczki z repozytorium WordPress. Templatka także wspiera fonty Google i technologię Retina. Do zalet templatki warto odnieść responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Szczegóły |  Demo

Vloglab

Vloglab to wygodne rozwiązanie do tworzenia blogu osobistego. Templatka posiada 3 unikatowe układy dla strony domowej, gotowe układy dla nagłówku i stopki oraz szereg widgetów. Dzięki temu możecie wybrać optymalny projekt i dalej dostosować go do własnych potrzeb. Pomoże w tym Elementor, który pozwala zarządzać sekcjami strony w trybie wizualnym.

Do motywu Vloglab zostały dodane rozwijane menu, suwak, manager pasku bocznego, formularz kontaktowy i opcje mediów społecznościowych. Templatka także wspiera popularne wtyczki dla WordPress. Oprócz tego do niej można podłączyć fonty webowe Google. Motyw również ma poprawny kod, który został optymizowany pod katem SEO.

Szczegóły |  Demo

Dodaj komentarz

E-mail nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*