Home / Szablony / 10 niesamowitych szablonów WordPress ze sliderem

10 niesamowitych szablonów WordPress ze sliderem

Aktualnie panującym trendem w projektowaniu stron opartych o WordPress jest slider, najlepiej szerokoekranowy, znajdujący się na górze strony, ale tuż pod paskiem nawigacji górnego menu. Jest to dynamicznie zmieniający się obrazek, który możemy powiązać na przykład z wpisem na blogu, podstroną produktu lub innymi informacjami. Taka konstrukcja sprawia, że strona staje się bardzo efektowna graficznie i od razu przyciąga uwagę odwiedzającego. Zmniejszamy tym sposobem ewentualny współczynnik odrzuceń, czyli użytkowników którzy wchodzą na stronę i od razu z niej wychodzą, nie przeglądając podstron, a dodatkowo sprawiamy, że strona wydaje się być bardzo profesjonalna. Warto do tego dodać, że slidery nie są elementami Flash. Oparte są one najczęściej o Javascript, o bibliotekę jQuery i HTML5, co oznacza dla nas, że bardzo szybko się wczytują (całość elementu jest renderowana na komputerze użytkownika) i są banalnie łatwe w edycji – wystarczy tylko przesłać wybrany obrazek na stronę, za pomocą panelu administracyjnego WordPress.

Dobrze dobrany element graficzny slidera, z ciekawym hasłem zapewni nam właśnie ten efektowny wygląd. Podstawowe szablony instalowane razem z WordPressem nie mają jednak wbudowanych sliderów. Z tego powodu najlepiej wybrać jeden z gotowych szablonów, który pozwoli nam w niezwykle efektowny sposób zaprezentować nasz portal lub bloga. Wybraliśmy tutaj 10 najbardziej niesamowitych szablonów z szerokoekranowym sliderem, który bardzo łatwo możemy zainstalować na naszej stronie. Są to:

 1. inFocus

infocus szablon wp

InFocus to w pełni responsywny, dostosowany do tabletów i telefonów szablon, z szerokoekranowym sliderem Nivo, o zaawansowanych możliwościach konfiguracyjnych. Jest bardzo zaawansowany, posiada własny rozbudowany panel administracyjny oraz ponad 100 shortcodów, czyli predefiniowanych elementów, które możemy umieszczać w treści pisanego tekstu, takich jak tabelki, wyróżnienia, przyciski, listy i ramki. Posiada również wbudowany formularz kontaktowy wraz z builderem, nie ma więc potrzeby instalować do niego dodatkowych pluginów do kontaktu. To wszystko i wiele więcej sprawia, że można zrobić z nim bardzo wiele, budując stronę dowolnie według potrzeb.

2. 907

907 szablon wordpress

Ten szablon wyróżnia się efektem paralaksy, czyli ruchomego tła, które może być nawet zdefiniowane jako film Vimeo i Youtube, jest on więc bardzo przydatny dla osób chcących popisać się swoją twórczością, na przykład stron artystycznych lub portfolio fotograficznych. Posiada wbudowane 2 slidery: CUTE slider, pozwalający odtwarzać efekty 3D oraz Slider Revolution, który posiada wiele bogatych efektów animacji – można więc przy ich pomocy zbudować łatwo bardzo efektowną, robiącą wrażenie stronę.

3. Vivacity

Vivacity

W pełni responsywny slider, z wizualnym builderem stron, pozwalający szybko zbudować pożądaną przez nas witrynę. Na tle innych wyróżnia się wsparciem dla WooCommerce – sklepu internetowego WordPress, a także BuddyPress czyli modułem społecznościowym oraz forum BBPress. Jest idealny jeżeli chcemy w nim stworzyć własnego „Facebooka”, serwis randkowy lub forum. Zawiera również kilka gotowych skórek, które możemy użyć od razu po instalacji, na wypadek gdyby nie chciało nam się tworzyć wyglądu strony od zera.

4. Downtown

Downtown

Oparty na zaawansowanym frameworku Bootstrap 3, cenionym przez profesjonalistów za szybkość wykonywania czyli również ładowania strony oraz czysty kod. Zawiera bardzo bogate możliwości konfiguracyjne, najpopularniejszy slider Revolution, ponad 600 czcionek Google oraz kolumnowe galerie.

5. Crevision

crevision

Crevision posiada dwa główne schematy kolorów: jasny i ciemny, a dzięki bogatym możliwościom konfiguracyjnym dostosujemy sobie stronę tak aby wyglądała tak jak chcemy. Posiada on również wiele przydatnych Widgetów, jak panel Facebooka, formularz kontaktowy oraz okna reklamowe i subskrypcję newslettera. Jako bonus dostajemy także efektowną stronę Under Construction z licznikiem dni i godzin, którą możemy od razu uruchomić, podczas gdy będziemy tworzyć naszego bloga WordPressa.

7. London Creative

London Creative szablon WordPress

London Creative jest awangardowym szablonem o czarnym schemacie kolorystycznym. Posiada wszytko, co powinien mieć nowoczesny szablon: slider z wieloma efektami, wbudowany formularz kontaktowy, moduły galerii i szerokoekranowe portfolio. Bardzo dobrze nadaje się na przykład jako strona dla zespołów muzycznych lub fotografa.

8. Omni

omni

Ten bardzo interesujący szablon WordPressa posiada różnorodne możliwości zbudowania strony głównej  – jako kafelki, wideo i slidery w różnych wielkościach, w tym pełnoekranowy. Szybkość działania gwarantuje użycie CSS3 oraz HTML5. Ma również panel administracyjny o potężnych możliwościach. Ciekawym dodatkiem jest 250 ikonek, które można dodawać do strony poprzez shortcody.

9. Mana


Mana

Szablon o bardzo dużych możliwościach konfiguracyjnych, ukrytych w panelu administracyjnym. Oprócz typowych sliderów i modułów o które możemy rozbudować stronę, mamy także możliwość zmiany wyglądu na „Metro”, czyli styl okienek znany z Windows 8. Jest to bardzo uniwersalny szablon ponieważ ma wbudowaną obsługę kilku języków oraz integrację z WooCommerce.

10. Callisto

Callisto

Bardzo ładny szablon, przeznaczony dla sklepów internetowych na WordPressie. Jest bardzo efektowny graficznie, czysty, ale jednocześnie przykuwający uwagę, z dużymi możliwościami typograficznymi i animacją zdjęć produktów.  Zawiera popularny slider Revolution oraz jest gotowy do obsługi kilku języków. Duże możliwość administracyjne pozwolą zbudować w nim sklep z dowolnymi kategoriami produktów.

Dodaj komentarz

E-mail nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*