Home / Szablony / 10 świetnych szablonów WordPress 2015 roku

10 świetnych szablonów WordPress 2015 roku

Jednym z pierwszych elementów na jakie zwracamy uwagę nawigując po stronie internetowej, bez względu na to, czy jest to strona firmowa, prywatny blog, czy portal tematyczny, jest jego wygląd. Strona internetowa który wygląda profesjonalnie, nowocześnie i dynamicznie bardzo dobrze się kojarzy i od razu wywołuje wrażenie, że mamy do czynienia z profesjonalistami. Faktycznie oznacza to również bardzo często, że firma lub osoba prowadząc portal jest solidna, włożyła pracę i środki w przygotowanie witryny i łatwiej ją ocenić jako fachową. Jeżeli chodzi o WordPress, do wyboru mamy dosłownie tysiące gotowych szablonów, które można błyskawicznie dodać do własnej instalacji WP i dzięki drobnym poprawkom ? przystosować tak, aby nasza strona wyglądała idealnie. Nie da się ukryć, że budowa własnego szablonu zupełnie od podstaw jest zajęciem niezwykle pracochłonnym i wymagającym umiejętności, ale ponieważ mamy do dyspozycji wiele gotowych rozwiązań, może nam to zająć dosłownie 20 minut. Wystarczy skorzystać z jednego z gotowych szablonów, oferowanego na największym portalu na którym znajdziemy szablony WordPress. Nasz ulubiony to Themeforest, który oferuje kilka tysięcy (!) szablonów, w cenie od 35 do 60 dolarów, a więc maksymalnie 150 ? 190 złotych. Za szablon możemy płacić w sklepie Themeforest przy pomocy karty płatniczej lub obecnie nawet przez Przelewy24. Bardzo wiele szablonów posiada również samodzielny panel administracyjny, a nawet dodatkowe widgety i dodatki, co pozwala manipulować wyglądem strony na wiele sposobów bez konieczności modyfikacji plików .CSS i . PHP szablonu. Podobnie jak z całym WordPressem, nie trzeba mieć więc olbrzymiej wiedzy informatycznej aby zainstalować i przykroić wygląd strony do naszych potrzeb.

Instalacja jest najczęściej banalnie i opisana w plikach załączonych do szablonu. Wystarczy przesłać katalog szablonu na serwer FTP lub zainstalować go korzystając z instalatora w WordPressie. Jeżeli szablon wymaga dodatków – instalują się one najczęściej z nim, lub w panelu administracyjnym po instalacji otrzymamy powiadomienie, co jeszcze należy dodać. Końcowym etapem jest dostosowanie wyglądu strony. Jeżeli nie wykonujemy jakichś zaawansowanych zmian, wygląd z gotowego template’a możemy bezproblemowo przygotować już w pół godziny.

W tym artykule zamieszczę recenzję 10 takich najciekawszych i nowoczesnych szablonów w 2015 roku, które pozwolą szybko zbudować stronę. Wiele spośród nich zostało w praktyce przez nas przetestowanych na witrynach klientów i działa znakomicie, służąc zarówno jako małe strony firmowe, jak i rozbudowane portale i dlatego możemy je polecić z pełnym sumieniem. Znajdują się tutaj zarówno ogólne szablony, frameworki pozwalające zbudować dowolny typ strony, jak i bardziej wyspecjalizowane templaty, mające zastosowanie do konkretnych branż i działalności – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zapraszamy do przeglądu:

1. Avada

avada szablon wordpress

Jest to świetny, bo bardzo elastyczny szablon, pozwalający budować stronę na tysiące różnych sposobów w dowolnych konfiguracjach, dzięki graficznemu narzędziu dodawania modułów-elementów strony. Jego twórcy reklamują go jako „jedyny szablon jaki musisz kupić” i można im przyznać rację – jest to jeden z najbardziej imponujących szablonów pod względem możliwości modyfikacji i budowy wielu różnych stron, z których żadna nie będzie wyglądać tak samo. Co więcej, możesz od razu skorzystać z jednego z 20 predefiniowanych stylów! Nie potrzebujesz więc nic innego jak tylko go zainstalować, wybrać styl i już możesz zapełniać stronę treścią, zmieniając lub usuwając wybrane elementy. Znakomita propozycja dla osób które mają dużo pomysłów na stronę i chcą je przetestować lub budują większą liczbę stron.

2. Newspaper

newspaper szablon wordpress

Newspaper to jak nazwa wskazuje, szablon utrzymany w stylu gazet (i czasopism). Jest on znakomitym, nowoczesnym, niezwykle czystym templatem do budowy blogów osobistych i firmowych, a także portali informacyjnych. Jego główną zaletą jest niezwykle przejrzysty wygląd, zoptymalizowany także pod SEO. Jego twórcy chwalą się, że uzyskuje on 99% wynik wydajności w teście szybkości Google Page Insights, co jest niespotykanym wynikiem – typowe strony osiągają 30%. Ma też bardzo potężny panel administracyjny, łatwy w obsłudze builder strony i niezwykle szybką instalację. Obsługuje on także dodatki BBPress, które pozwalają przekształcić WordPress w prawdziwy portal społecznościowy. Podsumowując, jest to być może jeden z najlepszych i najładniejszych szablonów blogowych.

3. Incarnation

incarnation szablon wp

Jest to szablon WordPress przeznaczony dla kościoła lub organizacji. Ta bardziej nietypowa pozycja wyróżnia się oprócz standardowych, dobry opcji modyfikacji także modułami pozwalającymi zamieszczać wideo lub dźwięk z playerem bezpośrednio na stronie. Ma to służyć publikowaniu kazań lub mszy na stronie, które mogą łatwo odtworzyć odwiedzający. Posiada on także kalendarz eventów który możemy osadzić w formie widgeta. 10 predefinowanych stylów pozwoli nam zbudować stronę od razu po instalacji. Jest to więc szablon z bardzo dużymi możliwościami, najlepszy dla organizacji pozarządowych i indywidualnych parafii.

4. Velvet

velvet szablon wp

Velvet to minimalistyczne biznesowe portfolio, przeznaczone dla firm, które chcą zaprezentować swoje produkty w czystym, nowoczesnym szablonie. Posiada on bardzo elegancki slider i dwie wersje kolorystyczne – jasną i ciemną. Kilka rodzajów portfolio pozwoli nam wybrać typ prezentacji fotografii, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał. Ze względu na dobrą ekspozycję zdjęć, szablon jest najlepszy dla tych stron firmowych, na których nie ma znaleźć się dużo tekstu, a za to najważniejsze są zdjęcia produktów lub realizacji, na przykład agencji reklamowych, fotografów, biur projektowych, projektantów wnętrz.

5. Inovado

inovado szablon wp

Inovado to nowocześnie wyglądający szablon, mający zastosowanie do stron w których chcemy podkreślić innowacyjność firmy. Bardzo nowoczesny w obsłudze i kompletny, posiada między innymi 500 czcionek Google, wiele opcji wyborów sliderów, pełnoekranową lub ograniczoną szerokość witryny, a dla tych, którym to jeszcze nie wystarczy – także pliki Photoshopa do kompletnej zmiany wyglądu.  Może być on zastosowany dla stron firm produkcyjnych, budowlanych, czy w końcu – informatycznych.

6. Sokar

sokar szablon

Jak widać na załączonym zrzucie, Sokar to super-efektowny szablon-portfolio, przeznaczony dla wszystkich osób które chcą w robiący wrażenie sposób zaprezentować swoją twórczość, a więc blogerów, artystów, fotografów i innych. Zbudowany jest przy pomocy dynamicznej, kafelkowej struktury, automatycznie rozbudowującej się o dodawane przez nas artykuły i zdjęcia. Oprócz kafelków można w nim także użyć pełnoekranowego slidera, a także bardziej klasycznych galerii, w tym galerii wideo. Jest także niezwykle łatwy w obsłudze, ponieważ został przygotowany przez weteranów WordPressa – Tielabs. Jeżeli chcecie zrobić wrażenie na klientach, ten template z pewnością wam to ułatwi!

7. Remal

remal wordpress

Remal to szablon w stylu Pinterest, automatycznie rozwijający się po przejściu na sam dół strony. Ponieważ WordPress znakomicie nadaje się do stworzenia strony pinterestowej, ten szablon został przygotowany tak aby przypominał ten popularny amerykański portal społecznościowy ze zdjęciami. Oczywiście, można go wykorzystać do stworzenia własnego oryginalnego bloga lub portalu ze zdjęciami – wszystko jedno, czy będziesz publikować tam śmieszne koty, szybkie samochody, czy piękne kobiety – będzie to świetny wybór!

8. Nebula

nebula wp

Nebula to wielofunkcyjny szablon z ogromnymi możliwościami konfiguracyjnymi. Dzięki builderowi w stylu „przeciągnij i upuść” można łatwo stronę komponować z gotowych modułów. Szablon osiada także zaawansowany slider, umożliwiający przygotowanie strony głównej. Strona jest wykonana w pełnej technologii responsive, co oznacza, że dostosowuje się do rozmiarów ekranu komputera, tabletu i telefonu. Choć panel administracyjny jest łatwy w obsłudze, wraz z zakupem szablonu otrzymujemy także samouczki wideo, pozwalające nam prześledzić krok po kroku zasady tworzenia strony.

9. Brooklyn

brooklyn wp

Brooklyn to tzw. szablon one-page, wyświetlający całą zawartość na stronie głównej, poprzez przewijanie ekranu w dół. Choć takie szablony są dyskusyjne z punktu widzenia optymalizacji WordPressa dla wyszukiwarek, to bez wątpienia wyglądają bardzo efektownie. Jeżeli potrzebujesz nieskomplikowanej, ale ciekawie wyglądającej strony, prezentującej w kilku punktach Twoją działalność, to taki szablon będzie odpowiedni. Na jego stronie znajdziesz także przykłady już wykonanych w nim witryn i prezentują się one bardzo inspirująco.

Aktualizacja:

Na naszym kanale udostępniony został film przedstawiający każdy z omawianych tutaj szablonów. Zapraszam do oglądania!

Dodaj komentarz

E-mail nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*