Home / Dlaczego warto wybrać WordPress?

Dlaczego warto wybrać WordPress?

WordPress jest kompletnym oprogramowaniem powstałym jako blogowe, ale które później wyewoluowało w stronę największego kombajnu, posiadającego  wszystko czego potrzebujesz, aby stworzyć bloga, małą stronę prywatną, stronę firmową, czy rozbudowany portal. Jest to najpopularniejsze na świecie oprogramowanie CMS, pozwalające samodzielnie stworzyć i zarządzać własną stroną internetową, przy pomocy niezwykle wygodnego panelu administracyjnego. Nie musisz być informatykiem aby samemu zarządzać stroną. Dziś istnieją setki tysięcy stron na WordPressie, który zawdzieczą swą popularność łatwości obsługi, oraz rozwojowi przez internetową społeczność. Ponieważ jest on na licencji Open Source, jest on bezpłatny i możesz go dowolnie instalować i modyfikować na swoim serwerze. A jakie są jego liczne zalety?

  • Jest dostępny w polskiej wersji językowej, zarówno po stronie panelu administracyjnego, jak i po stronie klienta sklepu. Kompletną wersję polską możesz łatwo ściągnąć i zainstalować na swoim serwerze.
  • Jest oprogramowaniem OpenSource, co oznacza, że jego użytkowanie jest bezpłatne. Dzięki temu, że jest oprogramowaniem społecznościowym, Open Source, masz możliwość wprowadzenia w kodzie zupełnie dowolnych zmian i przystosowania strony zgodnie ze swoimi potrzebami.
  • Jest nowoczesny, powszechnie stosowany i bardzo dynamicznie rozwijany. Miarą popularności systemu jest liczba dodatków i szablonów jaka do niego istnieje ? jest ich już kilkadziesiąt tysięcy! Oznacza to, że jest najpopularniejszym systemem CMS na świecie.
    Planujesz jakąś nową funkcjonalność dla strony? Na pewno już istnieje! Co więcej, dodatki instaluje się dwoma kliknięciami myszy. W odróżnieniu od innych systemów i portali, nie musisz przesyłać nic na serwer FTP, doinstalowywać dodatkowych bibliotek, ani modyfikować plików systemu, co zawsze jest kłopotliwe. Wszystkie dodatki instalujesz z poziomu Panelu Administracyjnego, wybierając je z listy na serwerze WordPress, aktywujesz i gotowe!
  • Dobrze się pozycjonuje ? bardzo łatwo rozbudować go o przyjazne linki oraz możliwość definiowania indywidualnych metatagów dla każdego wpisu, strony, czy kategorii, będące podstawą pozycjonowania w Google. Istnieje wiele dodatków SEO, czyli Search Engine Optimization, w które możesz wyposażyć swój sklep i które zapewnią Ci świetną elastyczność w kształtowaniu strony zgodnie z wytycznymi dla webmasterów Google.
  • Bardzo efektowne szablony graficzne ? dostępne szablony graficzne są bardzo efektowne graficznie, a ich łatwe wprowadzenie do portalu sprawi, że możesz dysponować od razu gotową stron, z grafiką dostosowaną do Twojej branży.  Masz możliwość wyboru zarówno z bezpłatnych lub komercyjnych szablonów, które znakomicie.
  • Możliwość planowania wpisów – piszesz dużo tekstów na bloga i chcesz zaplanować kiedy teksty mają się ukazać? Nie ma problemu, ustawiasz tylko datę, a wpis zostaje automatycznie opublikowany w ustalonej przez ciebie godzinie i dniu.
  • Tworzenie z użytkownikami – dzięki systemowi uprawnień dostępu do Panelu Administracyjnego, możesz tworzyć wraz z innymi użytkownikami swoją stronę. Goście mogą zostawiać komentarze do Twoich wpisów – albo i nie – wszystko zależy od Ciebie. Możesz również zarządzać komentarzami, eliminując z nich spam i niechciane wpisy.
  • Ciągłe aktualizacje ? WordPress jest ciągle aktualizowany i ulepszany (mniejsze aktualizacje wykonywane są teraz nawet automatycznie, w tle, gdy Ty śpisz!). Twoja strona nie będzie stała w miejscu, a dzięki regularnym aktualizacjom bezpieczeństwa, oprogramowanie jest odporne na włamania.

WordPress to najlepszy i najnowocześniejszy z dostępnych systemów CMS na bezpłatnej licencji OpenSource. Przekonaj się już teraz jak łatwo z niego korzystać i zainstaluj wersję polską na swoim serwerze.