Home / Tutoriale / Jak naprawić Internal Server Error w WordPressie?

Jak naprawić Internal Server Error w WordPressie?

Internal server error WordPress

Internal Server Error to błąd serwera HTTP, oznaczający, że popsuło się coś bezpośrednio nie w WordPressie, ale na poziomie serwera hostingowego. Wywołany jest on jednak interakcją pomiędzy elementami strony, a samym blogiem, więc jeżeli błąd nie znika po kilku godzinach i strona nie ładuje się oraz wyświetla się z tym komunikatem, możemy być pewni że winny jest WordPress. Oto najczęściej spotykane przyczyny tego błędu:

  • Najpopularniejszym błędem jest niepoprawny plik .htaccess, zawierający dyrektywy serwera Apache. Standardowo wykorzystuje się go do przekierowań i przyjaznych linków, ponieważ ustala on strukturę linków strony. Niektóre pluginy mogą go zmienić i w takim przypadku należy zrobić jedną z dwóch rzeczy – jeżeli podejrzewamy, że winny jest wadliwy plugin i nie możemy już dostać się do panelu administracyjnego, bo strona zupełnie przestała działać, wówczas należy usunąć katalog pluginu z serwera FTP. Jeżeli dalej strona nie działa, sprawdź plik .htaccess, znajdujący się zawsze w głównym katalogu, skopiuj go na dysk, wyczyść jego zawartość i prześlij ponownie, nadpisując starą wersję. Oczywiście, zachowaj kopię nadpisanego pliku, na wszelki wypadek.
  • Jeżeli możesz dostać się do panelu, a nie działa tylko front-end, wyłącz wszystkie dodatki. Jak wspomniano wyżej, mogą one powodować konflikty, co zwłaszcza dotyczy nowych, mało popularnych dodatków. Jeżeli strona zadziała, włączaj je po kolei, żeby zidentyfikować który powoduje błąd, a następnie usuń go całkowicie.
  • Jeżeli masz dostęp do panelu, zmień także szablon na domyślny. Szablony mogą wprowadzać bardzo duże zmiany w WordPressie i bardzo rzadko może zdarzyć się, że powodują konflikt.
  • Spróbuj przesłać raz jeszcze katalogi wp-admin i wp-includes z czystej instalacji WordPressa z używanej wersji. Są to katalogi systemowe i nie mają wpływu na treść i wygląd bloga, więc nic nimi nie nadpiszesz.
  • Zwiększ limit pamięci PHP, dostępnej do wykonywania skryptów. Tą opcję znajdziesz w panelu hostingowym (nie WordPress). Ustaw maksymalną dostępną ilość, a jeżeli nie możesz tego zrobić, napisz do pomocy technicznej Twojego dostawcy hostingu.

Rozpoznanie jednej z przyczyn pomoże nam wyeliminować błąd i przywrócić WordPress do działania. Jeżeli dalej nie możesz przywrócić swojego WordPressa, napisz – spróbujemy poszukać błędu.

Jeden komentarz

  1. nie mogę otworzyć swojego word pressa tzn. strony radawyspy.pl proszę o pomoc

Dodaj komentarz

E-mail nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*