Home / Szablony / Szablon WordPress EasyJet: Tworzenie Stron Nie Może Być Już Łatwiejsze

Szablon WordPress EasyJet: Tworzenie Stron Nie Może Być Już Łatwiejsze

Jedną z najlepszych rzeczy w WordPressie jest to, że znajdziemy do niego tysiące, a właściwie nawet dziesiątki tysięcy szablonów. Nierzadko jednak dużym problemem jest stopień złożoności motywu, który wpływa na trudność stworzenia i konfiguracji strony. Bywa tak, że nawet najlepszy szablon jest bardzo skomplikowany w użyciu i zwłaszcza początkujący webmasterzy mogą mieć problem z przebrnięciem przez gąszcz opcji, możliwości, modułów i wtyczek jakie są z nim dostarczane.

Dlatego właśnie, dla początkujących którzy dopiero zaczynają przygodę z tworzeniem stron WWW przygotowano ten szablon – EasyJet, dostępny na Template Monster. Jest nieskomplikowany, niezwykle prosty w obsłudze i dzięki 12 stronom demonstracyjnym, uruchomicie z nim własny portal albo sklep internetowy dosłownie w kwadrans.

Możliwości tego motywu możecie zobaczyć na powyższym filmie.

Łatwość tworzenia stron z EasyJet

Choć ten szablon posiada mnóstwo funkcjonalności, wcale nie jest trudny w obsłudze. Zawdzięcza to builderowi live, dzięki któremu zobaczycie na żywo efekty zmian. Po prostu przeciągnij i upuść elementy i moduły, dodaj tekst i zdjęcia i patrz jak zmienia się strona. Absolutnie żadna wiedza z zakresu html i CSS nie jest wymagana, choć oczywiście może się przydać jeśli chcesz uzyskać dodatkowe efekty. Wykorzystany jest do tego w pełni zintegrowany moduł Elementor, którego działanie możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Prawda, że to łatwe?

Sama instalacja jest bezproblemowa i przebiega za pomocą kilku kliknięć. Wystarczy dodać plik .zip z szablonem w panelu administracyjnym (Wygląd -> Motywy -> Dodaj Motyw), a zainstaluje się on automatycznie, dodając także niezbędne wtyczki, takie jak Elementor. Nie trzeba go też ręcznie aktualizować i ma on regularne aktualizacje, nie tylko poprawiające bezpieczeństwo, ale również dodające nowe elementy.

Szablon jest również wyposażony w kompleksową dokumentację (w języku angielskim) do której możemy się odwołać, gdy chcemy dowiedzieć się więcej o jego możliwościach. Oczywiście, ponieważ jest to licencjonowany szablon Template Monster, istnieje możliwość kontaktu z supportem, który wyjaśni wszystko, czego w nim nie rozumiemy.

Motywy demo

EasyJet posiada aż 12 zróżnicowanych motywów demonstracyjnych, które możecie uruchomić we własnym sklepie. Wystarczy zaimportować dane i nie tylko odtworzycie wygląd i widgety, ale także strony i wpisy, takie same jak w demonstracji. Przed dokonaniem importu zalecane jest wcześniej zrobienie kopii na wszelki wypadek (choć w 99% nie wpłynie to na istniejące podstrony).

Wśród dostępnych motywów demo, znajdziecie tak ciekawe propozycje jak:

strona internetowa silowni

Studio crossfit albo siłownia

restauracja strona wordpress

Restauracja albo bar

fotograf strona wordpress

Strona fotografa – albo dowolnej innej firmy, która chce zaprezentować portfolio w efektownym układzie kafelkowym

Zobaczcie wszystkie dostępne dema EasyJet. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, abyście użyli tych stron demonstracyjnych do dowolnej branży we własnej witrynie.

Bogactwo funkcjonalności

Bardzo podoba nam się też efektowny slider z tłem w postaci wideo, który szczególnie dobrze wygląda na stronach full-screenowych i wyświetlanych w urządzeniach mobilnych.

Motyw jest oczywiście także zoptymalizowany dla urządzeń mobilnych i stworzony z myślą o telefonach, dlatego twoja strona będzie wyglądała znakomicie, niezależnie od urządzenia.

W panelu administracyjnym znajdziemy setki modułów, takich jak cennik, umożliwiający efektowną prezentację cen na stronie, opinie klientów, czy integracja Map Google. Oczywiście, jeśli chcielibyście z tym motywem zbudować klasycznego bloga, a nie stronę firmową, również istnieje taka możliwość. Do wyboru mamy tu klasyczny układ z wpisami od góry do dołu oraz kafelki wpisów w stylu Pinteresta, z panelem bocznym lub bez.

Jeżeli natomiast jesteś power-userem i zechcesz dokonać głębszych zmian, twórcy EasyJet udostępnili pliki PSD, możliwość modyfikowania CSS, a nawet 90 obrazów royalty free, które możesz wykorzystać do dowolnych komercyjnych projektów, bez dodatkowych opłat licencyjnych.

Strona jest też w końcu zoptymalizowana pod kątem SEO i domyślne wtyczki umożliwiają ustawianie metatagów dla każdego wpisu czy modyfikowanie innych ustawień przydatnych dla pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych.

Podsumowując

To znakomity motyw dla początkujących, ale też zaawansowanych, którzy nie chcą spędzać wiele czasu na modyfikowaniu strony i oczekują gotowych rozwiązań na każdą okazję. Z pewnością jest to najlepszy motyw WordPress w stosunku możliwości / łatwość obsługi. Cena szablonu to 295 złotych i w stosunku do możliwości oraz modułów jakie otrzymujemy przy zakupie, na pewno jest niewygórowana (same zdjęcia stockowe które dostajemy w komplecie mogą kosztować więcej!).

zobacz szablon wordpress

 

 

Dodaj komentarz

E-mail nie będzie opublikowany. Required fields are marked *

*